Haber

Depremde hayatını kaybeden Adıyaman Milletvekili Taş’ın cenazesi toprağa verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilde meydana gelen deprem sonrası arama kurtarma çalışmalarına destek için Adıyaman Afete Uyum Merkezi’nde (Adıyaman Valiliği) bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na telefon etti. Erdoğan, Karaismailoğlu aracılığıyla depremde hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Taş’ın ağabeyi Ahmet Taş ile görüştü.

Taş ailesine taziyelerini ileten Erdoğan, “Allah sabır versin. Rabbim Yakup abimizi şehitler arasına katar inşallah. Her zamanki hanım da bu şehadet şerbetini aynı şekilde içti. Gönderiyorum. Tüm Taş ailesine en içten selam ve sevgilerimi sunuyorum. Bölgeyi, Adıyaman’ı dolaşacağım.” Umarım ben de uğrarım. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bölgeyi ziyaret edeceğini belirten Erdoğan, “Cenaze namazına katılacak tüm aileye ve tüm kardeşlerime selam ve sevgilerimi sunuyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

– Milletvekili Taş son yolculuğuna uğurlandı

Bu arada merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen deprem nedeniyle Adıyaman’da 9 katlı apartmanda mahsur kalan ve tamamen yıkılması sonucu ailesiyle birlikte enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Yakup Taş, binanın çökmesi, son yolculuğuna uğurlandı.

Taş için kılınan cenaze namazında, yakınları, çok sayıda vatandaş ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu taraf tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu