Ekonomi

Ticaret Bakanı: Fahiş fiyat artışları ve stokçulukla mücadeleye devam ediyoruz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, rekabetçi piyasa yapısını sürdürülebilir kılmak ve fiyat istikrarına katkı sağlamak amacıyla otomotiv, gıda ve temel ihtiyaç maddelerindeki fahiş fiyat artışları ve stoklama ile çalışmalarını kararlılıkla sürdürdüklerini belirterek, “İsterdim ki, Vatandaşımızı mağdur edenlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, stokçuluk ve fahiş fiyatlara karşı aldıkları tedbirleri sosyal medya hesabından paylaştı. Ticaret Bakanlığı’nın görev ve yetkisi çerçevesinde yaptıkları düzenlemelerle iç ticarette adil, şeffaf ve rekabetçi bir piyasa yapısını sürdürülebilir kılmayı ve fiyat istikrarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Bolat, şunları kaydetti: vatandaşlarımıza yönelik haksız uygulamalara ve yanıltıcı reklamlara karşı tüketicilerimizi korumaya yönelik tedbirlerimizi alıyoruz” dedi.

Denetimleri aralıksız sürdürdüklerini belirten Bolat, “Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu ve Reklam Kurulu aracılığıyla idari yaptırımları aksatmadan uyguluyoruz. Perakende ve elektronikte KOBİ’lerimizi korumaya ve haksız ticari uygulamaları ortadan kaldırmaya yönelik önemli düzenlemeleri hayata geçirdik. Vatandaşımızı mağdur edenlere fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz. İstiyorum” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu