Ekonomi

Kütahya Valisi Musa Işın 30 Ağustos’ta OSB’yi ziyaret etti

Kütahya Valisi Musa Işın, 30 Ağustos Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret etti. Işın, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, Yönetim Kurulu üyeleri ve 30 Ağustos OSB Müdürü Murat Demir ile bir araya gelerek OSB’nin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette OSB’nin mevcut durumu ve gelecek planları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

30 Ağustos OSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, 2021 yılında yüzde 100 doluluk oranına ulaşan OSB’de 2 bin 449 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Kütahya’nın sanayideki rolünün çok değerli olduğunu belirten Vali Işın, kent üretiminin yaklaşık yüzde 40’ının sanayi üretimi olduğunu söyledi. Faaliyette olan Kütahya Seramik OSB ve 30 Ağustos Seramik OSB’nin yanı sıra Altıntaş Zafer OSB’nin de tamamlanmak üzere olduğunu belirten Vali Işın, “Zafer OSB önümüzdeki yıl üretime başlayacak. İnşallah Kütahya bu bölgede sanayinin merkezi haline gelecek.” “

“Kütahya marka şehir olacak”

Vali Işın, Altıntaş Zafer OSB’nin faaliyete geçmesiyle üretimin yüzde 60’a yakınının sanayi üretimi olacağını ve bunun son derece önemli olduğunu söyledi. Kütahya’nın hem sanayi hem de tarih ve kültür şehri olduğunu belirten Işın, “Kütahyamız tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle bölgesinde marka şehir haline gelecektir. İnşallah girişimcilerimizle bunu gerçekleştireceğiz. , STK’lar, milletvekilleri ve belediyeler.” “dedi.

Girişimci ve sanayicilerle her fırsatta bir araya geldiklerini belirten Vali Işın, “Her iki organize sanayi bölgemizde de altyapının tamamlandığını gördüm ancak genişleme durumları var. Bu da Kütahya’ya olan ilgiyi ve yatırımcıların isteğini gösteriyor” dedi. Organize sanayi bölgelerimizin daha fazla olduğuna da inanıyoruz. “Girişimcilerimizle birlikte daha da yaygınlaşmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu