Haber

Askeri helikopterler Gaziantep’teki depremzedelere yardım malzemesi ulaştırdı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinatörlüğünde Gaziantep’te gerçekleştirilen deprem çalışmaları kapsamında AFAD tarafından organize edilen yardım malzemeleri askeri helikopterlerle dağlık bölgelerdeki köylere ulaştırıldı. Fatma Şahin o anlara ait görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

ASKERİ HELİKOPTER İLE TAŞIYAN YARDIM

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’nın takip ve koordinasyonundaki yardımlar 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda toplanan askerler, işçi tarafından askeri helikopterlere nakledildi. Daha sonra 5 helikopter havalanarak 17 sortide İslahiye ve Nurdağı ilçelerine bağlı 15 dağ köyüne indi. Askerler tarafından depremzedelere 7,2 ton içme suyu ve gıda kolisi, 87 çadır, 2 bin 400 çocuk bezi ve 700 battaniyeden oluşan yardım malzemeleri dağıtıldı.

“MEHMETÇİK TEDARİĞİ YAPILDI”

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı bir görevli, deprem nedeniyle hasar gören İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin dağlık kesimlerindeki Esaslı, İdilli ve Koçcağız köylerinin yollarını ulaşıma açtı. Bu arada jandarma ekipleri, İslahiye Topçu Alay Komutanlığından temin edilen unimog araçlarla 128 mahalle ve köye koordineli yardım malzemesi ulaştırdı.

ÇADIR VE KONTEYNERLER KURULDU

Gaziantep jandarma bölgesindeki afet bölgelerinde 447 araç ve 4.210 askeri personel ile arama kurtarma çalışmalarına katılan Mehmetçik, ayrıca 1.090 çadır ve 137 konteyner kurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu