Teknoloji

Android uygulamalarını Windows 10’da kullanmak biraz zor olsa da artık mümkün

Bazı kullanıcılar, Android uygulama desteğinin Windows 10’dan 11’e yükseltmek için iyi bir neden olduğunu düşünüyor. Android için Windows Alt Sistemi (WSA) Android uygulamalarını, üçüncü taraf öykünücü (emülasyon) yazılımı yüklemeden neredeyse tüm Windows 11 uyumlu bilgisayarlarda çalıştırmayı mümkün kılar. Ancak yine de donanım ihtiyaçlarını karşılamanız gerekiyor.

Android yazılımını Windows üzerinde kullanmak isteyenler artık Windows 11’e geçmeden Android için Windows Alt Sistemini deneyebilirler. Yakın zamanda yayınlanan bir üçüncü taraf yaması, WSA’nın Windows 10 sürüm 22H2’ye (derleme 19045.2311 ve üzeri) yüklenmesine olanak tanır.

Ancak, Android için Windows Alt Sistemini Windows 10’a kurmanın çok basit olmadığını belirtmek gerekir. Windows 11’den bazı evrak işleri almak (Microsoft’tan ücretsiz bir sanal makine bu konuda yardımcı olabilir) çok sayıda yama, kayıt defteri ince ayarı ve düzeltme gerektirir.

Liliputing aracılığıyla belirtildiği gibi GitHub deposunda yayınlanan proje kılavuzunu izleyerek projeyi kendiniz deneyebilirsiniz.

WSA’yı Windows 10’a kurmak isteyenler, Microsoft’un rastgele bir temel sağlamayacağını ve başarısız girişimlerden veya boşa harcanan bilgilerden kimsenin sorumlu olmayacağını da unutmamalıdır. Bazı kullanıcılar için Bluestacks veya benzeri bir yazılımı indirmek çok daha iyi, risksiz bir seçenek olacaktır…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu