Teknoloji

Vivo telefon dünyasının yeni sorununu yine çözüyor

Hızla gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlar da büyük bir değişim geçirdi. Ekran teknolojisinin gelişmesiyle birlikte katlanabilir telefonlar ortaya çıktı. Bir süredir telefon üreten teknoloji devleri, katlanabilir telefonlar için yoğun mesai harcıyor. Ancak bazı problemlerin çözümü kolay değildir.

Kullanıcıların katlanabilir telefonlardan beklentisi, istedikleri zaman tablet, istedikleri zaman ideal boyutta bir telefona dönüşmesi. Bunu yapmak için kullanılan sistemlerde, büyük ekran modunda ortadan katlama.

Birçok firma bu sorunu çözmek için farklı yollar denese de kullanıcıları tatmin eden bir sonuç ortaya çıkmadı.

TELEFON DÜNYASINDAKİ YENİ SORUNU VIVO ÇÖZÜN

Dünyanın en büyük 5. akıllı telefon üreticisi Vivo, ekran altı parmak izi okuyucu ve açılır ön kamera gibi yeniliklerle telefon dünyasının tasarım ve mühendislik problemlerini çözmüş durumda. Yeni tanıtılan katlanabilir akıllı telefonu vivo X Fold 2 ile yine benzer bir adım attı.

UZAY VE HAVACILIK MÜHENDİSLİĞİ…

Vivo, yeni geliştirdiği katlama sistemi ile katlanabilir telefonlarındaki kat izi sorununu çözmeyi başardı. Havacılık ve uzaydan aktarılan mühendislik detayları ile geliştirilen menteşe sistemi sayesinde yeni vivo X Fold 2’deki katlama sistemi hem daha sağlam hem de kat izini neredeyse ortadan kaldırmış durumda.

Ayrıca katlanabilir telefonların bir diğer sorunu olan katlayınca boşluk kalması da in vivo X Fold 2’de kullanılan menteşe sistemi ile çözülmüş oldu.

VIVO X FOLD 2 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Katlanabilir özelliğinin yanı sıra Vivo X Fold 2’de öne çıkan bir diğer nokta da Zeiss lensler. Dünyanın en iyi lens üreticileri arasında gösterilen vivo’nun Alman ZEISS ile yaptığı iş birliği in vivo X Fold 2’de de kendini gösteriyor.

X Fold 2’nin arkasında ise 50 Megapiksel OIS tabanlı ana sensör, 12 Megapiksel ultra geniş ve 12 Megapiksel telefoto lense sahip kamera aksamı yer alıyor. Ayrıca hem iç hem de dış ekranda 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip bir selfie kamerası kendini gösteriyor.

ANDROID DÜNYASININ EN GÜÇLÜ İŞLEMCİSİ

Güncel bir amiral gemisinden beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındıran vivo X Fold 2,   Aslanağzı 8 Nesil 2İlk katlanabilir telefon

DEV 8 İNÇ TELEFON

Vivo X Fold 2, 2.520 x 1.080 piksel çözünürlüğe sahip 6.56 inç harici ekrana ve 2.160 x 1.916 piksel çözünürlüğe sahip 8.03 inç dahili ekrana sahiptir.

Vivo bu telefonda her iki ekranda da kullanıcılara 120 Hz yenileme hızı ve HDR10+ sunuyor. Ekrana gömülü bir 3D ultrasonik parmak izi okuyucu da var.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu