Teknoloji

Tumblr Parodi Mavi Tik Özelliğinden Para Kazanıyor

Elon Musk altında Twitter’ın ücretli mavi tik özelliği internet dünyasında yeni ve eleştirilen bir akıma yol açtı. Sosyal medya platformlarında kendini daha pahalı hissetmek isteyenler aylık ücretler ödeyerek onaylı hesap rozetleri almaya başladılar.

Bu akıma karşı çıkan Tumblr, parodi amacıyla kasım ayında ücretli bir özellik yayınladı. Özellikle 8 ABD doları ödeyen kullanıcılar için durum böyle değil. iki mavi tik rozeti verildi. Özellik bir parodi olmasına rağmen, Tumblr ironik bir şekilde bundan para kazanmayı başardı.

Tumblr’ın iOS satışları %125 arttı:

Sensor Tower tarafından paylaşılan verilere göre Tumblr’ın iOS’ta uygulama içi satın almalardan elde ettiği gelir Kasım ayından bu yana artış gösteriyor. bir önceki çeyreğe göre %125 arttı.Elde edilen toplam gelir 263 bin dolar oldu.

Tabii ki, Tumblr’ın gelirindeki deneyim artık sadece parodi özelliğine bağlanamaz. Uygulamanın iOS’ta indirilme sayısı da bir önceki çeyreğe göre. %56 artış gösterdi. Tumblr, parodi özelliğinin yanı sıra reklamsız gezinme ve gönderileri öne çıkarma gibi hizmetleri de ücretli olarak sunuyor. Yine de iki mavi tik özelliği de gelir artışında rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu