İş

Trabzon’da depremzedelere istihdam desteği

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen 11 ilde kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları 13,5 milyon kişiyi hayata döndürmek için saldırı başlattı.

TTSO ve İŞKUR’dan depremzedelere istihdam desteği

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından Trabzon’a gelen afetzedeleri İŞKUR ile iş birliği içinde işe yerleştireceklerini bildirdi.

Trabzon’a göç eden veya geçici olarak gelen depremzedeleri kapsar.

Depremzedelerin illerinden göç ettiklerini ya da kesintili bir dönem için Trabzon’a geldiklerini ifade eden Çelebi, şöyle konuştu: “Bu kişilerin mesleklerine göre yerleştirilmesini önemsiyoruz. İŞKUR bu konuda çalışma başlattı. Trabzon’a gelen depremzedeleri meslek kümelenmelerine göre takip ediyor.”ifadeleri kullandı.

İŞKUR ile ortak çalışma

Çelebi, TTSO üyelerinin talepleri doğrultusunda İŞKUR ile iş birliği yapılarak depremzedelerin işe yerleştirileceğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

Özellikle mobilya, dokuma, kaynak, CNC, plastik doğrama, alüminyum cephe kaplama, turizm sektörü ve hizmet kolundaki üyelerimizin bu anlamda bizden talepleri var. Her türlü teknik elemana ihtiyaç vardır. Bu konuyu önemsiyoruz. Depremzedelerimizin işe yerleştirilmelerinin hayata dönüşleri için de değerli olduğuna inanıyorum. Trabzon’a gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasında emeği geçen iş dünyası temsilcilerine, imkanları ölçüsünde öğrenci kabul eden özel okullara ve iş imkanı sağlayan tüm üyelerimize başta olmak üzere teşekkür ederim. Şimdiye kadar deprem bölgesine yapılan yardımların yanı sıra.

haber-alaca.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu