Ekonomi

Sezona 80 liradan başlayan hamsinin fiyatı 30 liraya düştü

Sezon başında kilosu 80 liradan satılan hamsinin fiyatı, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte 30 liraya düştü.

Denizlerin kuru fasulyesi olarak bilinen hamsi, bilhassa dar gelirli ailelerin en çok tercih ettiği balık çeşidi ortasında yer alıyor. Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte palamut yerini hamsiye bırakmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde fiyatı epey düşen palamut balığı vatandaşlar tarafından ağır ilgi görmüştü. Kimisi kış hazırlığı yapmak için kasalarla, kimisi ise kilolarca palamut almıştı. Palamudun yerini hamsiye bırakmasıyla birlikte fiyatın düştüğünü duyanlar soluğu balıkçılarda aldı. Edirne’de geçtiğimiz haftalarda kilosu 80 liradan satılan hamsinin fiyatının 30 liraya kadar düşmesi hem balık satıcılarını hem de vatandaşları sevindirdi.

Havaların soğumaya başlaması ile birlikte hamsi bolluğu yaşanmasını beklediklerini ve fiyatların daha da düşmesini umduklarını söyleyen Balıkpazarı esnafı Yusuf Çimen, döneme 80 liradan başlayan hamsinin 30 liraya kadar düştüğünü aktardı.

Hamsinin fiyatının 30 liraya düşmesinden ötürü sevindiklerini belirten Nedret Çadır isimli vatandaş ise, kış mevsimi münasebetiyle balık tüketiminin de başladığını aktardı. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu