Rehin

Rostov’daki gözaltı merkezinde rehine vakası: ‘Zanlılar öldürüldü’

Rusya Federal Ceza İnfaz Servisi’nden yapılan açıklamaya göre Rostov Bölgesi’ndeki bir gözaltı merkezinde zanlılar, 2 gardiyanı rehin aldı.

Federal Ceza İnfaz Servisi Rostov Bölge Müdürü, kolluk kuvvetlerinden temsilciler ile savcıların gözaltı merkezinde bulunduğu belirtilen açıklamada, rehinelerin serbest bırakılması için görüşmelerin sürdüğü ifade edildi.

Sputnik’e konuşan kolluk kuvvetlerinden bir kaynak, zanlıların 6-7 kişi olduklarını, kendilerine bir araç tahsil edilmesini ve gözaltı merkezinden çıkmalarına izin verilmesini talep ettiklerini ifade etti.

Bir başka kaynak da, zanlıların elinde yangın baltaları ve plastik coplar bulunduğunu, üzerlerinde ateşli silah olmadığını aktardı.

Rusya Soruşturma Komitesi, gözaltı merkezindeki olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Rehineleri kurtarmak için yürütülen faaliyetler nedeniyle Rostov kentinde bazı tramvay seferleri askıya alındı.

‘Silah sesleri duyuldu’

Sputnik muhabiri, gözaltı merkezinde silah sesleri duyulduğunu ve 2 ambulansın olay yerine geldiğini söyledi.

‘Zanlılar öldürüldü’

Rusya Federal Ceza İnfaz Servisi, silah sesleri duyulduğuna dair haberler çıktıktan kısa bir süre sonra, 2 gardiyanı rehin alan zanlıların öldürüldüğünü açıkladı.

Açıklamada, “Rostov Bölgesi’ndeki gözaltı merkezinde rehinelerin özgürlüğüne kavuşturulmasına yönelik özel operasyon sırasında suçlular öldürüldü, rehin alınan çalışanlar kurtarıldı” dendi.

Rehin alınan gardiyanların yaralı olmadıkları da bildirildi.

Sputnik’e demeç veren bir kaynak, zanlıların 2023 yılında Karaçay-Çerkes Cumhuriyeti’nde terör saldırısı hazırladıkları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldığını, 3’ünün İnguşetiya ve Çeçenistan sakini olduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu