Teknoloji

PC’de Yerden Yere Vurulan Cities: Skylines 2’nin Konsollar İçin Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

Şehir kurma oyunu deyince akla ilk gelen yapım olan Cities: Skylines’ın ikincisi Cities: Skylines 2, Ekim 2023’te resmen PC için çıkış yaptı. Aynı zamanda ilk günden Game Pass’e de eklendi. Ancak konsola bir türlü gelemiyordu. Konsol çıkışı ilk başta 2024 baharına sonrasında ise ekime ertelenmişti. Bugün bekleyenleri üzecek bir gelişme yaşandı.

Paradox Interactive, bugün yaptığı bir duyuruda Cities: Skylines 2’nin tekrar ertelendiğini duyurdu. Yani konsol oyuncularının daha fazla beklemesi gerekecek.

Hâlâ çözülemeyen sorunlar olduğu belirtildi, yeni çıkış tarihi verilmedi

Paradox tarafından yapılan açıklamada, ekibin Xbox ve PlayStation için belirlediği istikrar ve performans hedeflerine ulaşamadığı ifade edildi. Hâlâ istenen optimizasyon seviyesine ulaşmadığı, çözülmemiş sorunlar olduğu ve ekim ayına yetişmeyeceği de eklendi.

Şirketin aktardığına göre oyun ağustosta kapsamlı bir incelemeden geçecek. Bunun ardından da yeni bir çıkış tarihi belirlenebilecek. Yani şu an ne kadar ertelendiği belirsiz. Önümüzdeki ay yeni tarihi öğrenebileceğiz.

PC sürümü fiyaskoydu

Cities: Skylines 2, çok beklenen bir oyun olsa da PC için çıkışıyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış ve âdeta fiyasko olarak nitelendirildi. Yaşanan performans sorunları, oyunculardan eleştiri yağmuruna tutuldu. Hatta büyük problemlerle çıkış yapan ilk ücretli DLC’sinin kaldırıldığının ve oyunculara para iadesinin yapıldığını bile gördük. Kısacası yapım, ilk oyunun aksine hiç başarılı olamadı. Konsolda bunun değişip değişmeyeceğini göreceğiz. Tabii çıkış yapabilirse.

haberpertek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu