Haber

NATO Türkiye’ye 1000 konteyner gönderecek

Kahramanmaraş merkezli sarsıntının yaraları sarılmaya devam ediyor.

Ülkenin ve dünyanın dört bir yanından deprem bölgelerine yardım yağıyor.

NATO’nun Napoli’deki Müşterek Kuvvet Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, konteynerler afet bölgelerine gönderilecek.

Konteyner taşımacılığı için hazırlıklar başladı

En az bin konteynerin gönderilmesi planlanırken, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılayacak tesisin Türkiye’ye taşınması için hazırlıklara başlandı.

Türkiye’ye “yarı kalıcı” konaklama tesislerinin ulaşımı ve kurulması için 6 kişilik keşif ekibi önce saha araştırması yaptı.

Daha sonra İtalya’nın Taranto kentindeki NATO Güney Harekat Merkezi’ndeki depolarda tutulan konteynerler kaldırılarak nakliye için yerleştirilmeye başlandı.

önümüzdeki hafta kargo

Napoli’deki Müşterek Kuvvet Komutanlığı tarafından koordine edilen nakliye çalışmaları kapsamında konteynerlerin ilk kısmı önümüzdeki hafta taşınacak.

Yarı kalıcı konaklama birimlerinde en az 2.000 kişinin barınması bekleniyor.

NATO’dan daha önce yapılan açıklamada barınma tesislerinin gönderilmesi için en uygun lojistik ve ulaşım seçeneklerinin değerlendirildiği, tesisler kurulduktan sonra NATO ülkelerinin uygulamaya başladığı kış şartlarına uygun çadırların çevresine çadırlar kurulacağı belirtilmişti. Göndermek.

Normalde NATO’nun tatbikat ve operasyonlarında kullandığı karargah komplekslerinden oluşan tesislerde ısıtma, jeneratör ve tıbbi tedavi alanları gibi tesislerin de yer aldığı bildirildi.

Birlik gönderme çabalarına NATO’nun Avrupa Müttefik Yüksek Komutanı (SACEUR) General Christopher Cavoli öncülük ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu