Haber

Muhittin Böcek muhtarlarla buluştu

ANTALYA (İGFA) – Başkan Muhittin Böcek, 5 yıllık çalışmalarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, “Sizlerin ve Antalya halkının desteğiyle 5 yıl daha aynı kararlılık ve azimle yolumuza devam edeceğiz.” Antalya Muhtarlar Derneği Lideri Süleyman Kabaağaç ve Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı, “Hizmetlerinizle gurur duyuyoruz.”

Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Lideri Nazif Alp ve Antalya Muhtarlar Derneği Lideri Süleyman Kabaağaç ile bir araya gelen Lider Muhittin Böcek, Türkiye Muhtarlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mustafa Yılmaz’ı da ziyaret etti. Ziyarete Döşemealtı Muhtarlar Derneği Lideri Alkan Altun, Korkuteli Dernek Lideri Osman Karasucu, Manavgat Muhtarlar Derneği Lideri Tahsin Yılmaz, Serik Muhtarlar Derneği Lideri Mustafa Barçın ve Muratpaşa Muhtarlar Derneği Lideri Ahmet Akcan da katıldı.

913 MAHALLESİ BAŞKANIYLA ÇALIŞTIK

Başkan Muhittin Böcek, 25 yıllık başarı öyküsünün sonucunda son 5 yılda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 913 mahalle muhtarıyla çalışma şansı bulduğunu, uyumlu bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Görev boyunca muhtarlarla birlikte çalışın. İlçeleri gezerek muhtarlarla görüşerek talep ve taleplerini dinlediğini belirten Önder Böcek, “Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 913 mahallemizde bir dönem daha muhtarlarımızla birlikte hizmet etmek benim görevimdir.”

ÇALIŞMALARINI ANLATTI

5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları anlatan Lider Böcek, Antalya’nın en değerli kolları olan turizm ve tarıma öncelik vererek birçok çalışma yürüttüklerini belirtti. Önder Böcek, “İlçe belediyelerimiz ve turizmcilerimizle Turizm Birliği’ni kurduk.

Antalya’ya 16 milyon yabancı, 10 milyon yerli turist geliyor ama biz 2 milyon 688 bin nüfusa dayalı bir bütçeyle hizmet verdik. Bütçesine göre en borçlu belediyeyi devraldık. Çalışanlarımızın maaşlarını bir gün bile geciktirmedik. “Vadesi geçmiş herhangi bir kurumsal borcumuz yok” dedi.

130 MİLYON EURO BORÇ ÖDEDİK

2007-2019 yılları arasında 58 milyon Euro borç ödenirken, son 5 yılda ödedikleri borç miktarının ise 130 milyon Euro olduğunun altını çizen Lider Böcek, şunları söyledi: “Kamu yararına olan, yarım kalan tüm projeleri tamamlıyoruz. Doğu Garajı Projesi kapsamında Nekropol alanını tamamladık. Bakanlıkla anlaşarak burayı müze olarak açtık. Yanında yıllardır kanayan bir yara olan Doğu Garajı vardı. Orada hatalar vardı ama bitirmemiz gerekiyordu ve başardık. “Otogar-Üniversite-Devlet Hastanesi-Müze raylı sistem hattını 1,5 yılda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunduk.”

YEREL KALKINMAYA DESTEK

Yerel Kalkınma hamlesiyle tarıma büyük önem verdiklerini ve destek verdiklerini belirten Önder Muhitin Böcek, “Halk Sütü Projesini başlattık. Çocuklarımıza ayda 8 litre süt gönderiyoruz. O sütü Toroslarda hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızdan alıyoruz” dedi.

KAPALI SPOR MÜZESİ OLARAK KALDI

Başkan Böcek, göreve geldiklerinde inşaatı durdurulan eski Belediye Binasının da bulunduğu alanı Karaalioğlu Şehri Ömür Parkı olarak tamamlayarak halkın kullanımına açtıklarını belirterek, ayrıca ilçenin değerli yapılarından biri olan Kapalı Spor Salonu hakkında da açıklamalarda bulundu. Kentin hafızasının sembolleri. Önder Böcek, “Kapalı Spor Salonu ile ilgili son dönemde siyaset yapılıyor. Bu kadar ucuz gündelik siyasete bulaşmayacağımı herkes biliyor. Müze olarak kaldı. Adını değiştirip Atatürk Kapalı Spor Salonu’nu yaptık. Mevzuatın gerektirdiği şekilde devam ediyor” dedi.

Başkan Muhittin Böcek, yarım kalan bir diğer proje olan Sedir Spor Kompleksi’ni de Cumhuriyetin 100. Yılı anısına tamamlayarak sporcuların kullanımına açtıklarını kaydetti.

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR EDİYOR

Önder Böcek, başta pandemi, Manavgat yangını ve 6 Şubat depremi olmak üzere pek çok olumsuzluğun yaşandığını söyleyerek, şöyle konuştu: “Muhtarlarımızla, halkımızla hep birlikteydik. Bütün bunlara rağmen meslektaşlarım dediğim siz muhtarlarımızla birlikte tüm köylü ve çiftçi kardeşlerimize elimizden gelen desteği hiçbir mazeret göstermeden verdik. Elimizden gelen yardımları yapmaya devam ediyoruz. “Aynı kararlılık ve azimle 5 yıl daha sizlerle birlikte olmaya ve Antalya halkının desteğine devam edeceğiz.”

SUNDUĞUNUZ HİZMETLERDEN GURUR DUYUYORUZ

Antalya Muhtarlar Derneği Lideri Süleyman Kabaağaç da ziyaretinden dolayı Lider Muhittin Böcek’e teşekkür etti. Önder Kabaağaç, “Güçler ve fırsatlar gelir geçer ama sunulan hizmetler kalıcıdır” dedi. Verdiğiniz hizmetlerden gurur duyuyoruz. Bütün bu zorluklara, pandemide yaşanan zorluklara ve ekonomik kaygılara rağmen birçok zorluğu başarıyla tamamladınız. Önümüzdeki dönemde yine liderliğe adaysınız ve kalbimiz sizinle. Bu ekonomik şartlarda vatandaşların aldığı Halk Ekmek ekmeğini 4,5 TL’den elinde bulunduran ve personeline maksimum yüzde 80 zam veren Büyükşehir Belediye Başkanı olarak elinizdeki imkanlar doğrultusunda çalışmalarınızı dikkatle takip ediyoruz. imha etmek. Bunları da takdir ediyoruz. “İnşallah önümüzdeki dönemde bunları sürdürecek ve daha da güzel işler yapacaksınız” diyerek yaptığı çalışmalardan dolayı Lider Böcek’e teşekkür etti.

TARIMA VERDİĞİ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR EDİYOR

Batı Akdeniz Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Antalya Muratpaşa Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp ise şunları söyledi: “Yaptığınız projelerle gurur duyuyoruz. Onun da ötesinde muhtarlarımız sayesinde ziraat odasının da lideriyim. Liderimizin çiftçilere sağladığı büyük hizmetlere bakmamız lazım. 170 bin çiftçimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Hayvancılıkta içme suyunun maliyeti 50 tona kadar 1 TL olarak belirlendi. Son zamanlarda yem takviyesi yapıyorsunuz. Kooperatiflerimiz elektrik faturalarını ödeyemez hale geldi. Sulama suyu için kooperatiflere bedava enerji sağlıyorsunuz. Ayrıca damlama ve kapalı devre sulama sistemleri kurdunuz. Bağışladığınız katma değeri yüksek fıstık fidanları büyüyerek fıstık vermeye başladı. Tarıma yaptığınız hizmet Allah’a hizmettir, bunu iyi bilmelisiniz. Nasırlı çiftçiyi tarlada tutmamız lazım. “Tarıma yaptığı hizmetlerden dolayı liderimize çok teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu