Ekonomi

KİPTAŞ’tan Tuzla’ya yeşil proje

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından temeli 31 Mayıs 2021 tarihinde atılan ve 158 bağımsız birimden oluşan KİPTAŞ Tuzla Meydan Evler projesi tamamlandı. İBB Başkanı İmamoğlu’nun da katıldığı törenle konutlar hak sahiplerine teslim edildi.

Projeyi 6 ay önceden tamamladıklarını belirten İmamoğlu, vatandaşa teslim ettikleri çevreci konutlarla sosyal konut kavramına başka bir boyut kazandırdıklarını anlattı.

KİPTAŞ’ın, iklim değişikliği ile mücadeleyi çevre dostu seralar ile atık suyun biriktirildiği ve enerji yatırımlarının yapıldığı bir bakış açısıyla yeni bir dönemi başlattığını vurgulayan İmamoğlu, bu tarz uygulamaları bir anlayışla hayata geçirmekten gurur duyduklarını kaydetti. Türkiye’de ilk sosyal konut projesi

İstanbul’u yatırımlarla güçlendirdiklerini anlatan İmamoğlu, belediyenin imkanları ölçüsünde vatandaşın yanında olmaya çalıştığını söyledi.

Konutların planlanandan erken hak sahiplerine teslim edildiğini vurgulayan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, tüm sosyal konut projelerinin sabit taksitli ödemelerle satışa sunulduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Ekrem İmamoğlu, evlerinin anahtarlarını törenle hak sahiplerine teslim etti. Üretimi tamamlanan evleri gezen İmamoğlu, bir vatandaşın konutunda misafir olarak kahve içti ve sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu