Ekonomi

Kazakistan’da Yetkili Piyasa Otoritesi Olarak Dijital Varlık Ticaret Tesisini İşletmek ve Gözetim Sağlamak için Astana Finansal Hizmetler Otoritesi AFSA’dan Bybit Lisansı

Bybit Kurucu Ortağı ve CEO’su Ben Zhou, 7 Haziran 2023’te Astana Uluslararası Finans Merkezi’nin düzenleyicisi olan Astana Finansal Hizmet Kurumu (AFSA) tarafından Kazakistan’da bir Dijital Varlık Ticareti Tesisini İşletmek ve Denetlemek üzere Bybit olarak atandı. verme yetkisi verildi.

Bybit, kripto borsasının BDT pazarındaki varlığını yerel düzenleyici rejime tam uyum içinde güçlendirme çabalarını hızlandırırken, bu yetkilendirme prensipte AFSA tarafından bu yılın başlarında onaylandı.

“Sorumlu dijital varlık hizmeti sağlayıcılarının, yatırımcıların beklediği gerekli korumaları ve şeffaflık düzeyini sağlamasının zorunlu olduğuna inanıyoruz ve dünya çapında milyonlarca kullanıcının en son ticaret deneyimimize ve saklama hizmetlerine erişimini artırmaya çalışıyoruz.” Zhou, Twitter’da söyledi. Sözleriyle yatırımcıları için önlem aldıklarını da belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberakyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu