Haber

Hakan Atilla, İçişleri Bakanlığı’na ‘pasaport’ davası açtı

Eşi ve çocuğuyla birlikte Kıbrıs’a seyahat etmesi engellenen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve eski Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, pasaportuna el konulması kararına karşı İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne dava açtı.

Atilla, 1 Mayıs’ta yurt dışına çıktığı sırada pasaportuna el konulduğunu açıklamıştı. Atilla’nın pasaportuna el konulalı üç aydan fazla zaman geçmesine rağmen kendisine hiçbir şekilde ulaşılamadı.

10Haber’den Ersin Eroğlu’nun haberine göre; Atilla, yürütmenin durdurulması talebiyle İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne dava açtı.

Atilla, Halkbank’ta Genel Müdür Yardımcısı iken İran’ın ABD yaptırımlarını delmesine yardım ettiği için ABD hükümeti tarafından 32 ay hapis cezasına çarptırıldı. Atilla, 28 ay tutuklu kaldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Türkiye’ye döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atanan Hakan Atilla, Mart ayında görevinden istifa etmişti. Halkbank’ın davası temyiz sürecinde devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu