Yaşam

Erkin Koray kimdir? Rock Müziğin Efsanevi İsminin Biyografisi

Türk rock müziğinin efsane ismi Erkin Koray, uzun süredir yaşadığı Kanada’nın Toronto kentindeki hastanede hayatını kaybetti. Ustanın ciğerleriyle ilgili sağlık sorunları olduğu öğrenildi. Peki Erkin Koray kimdir, kaç yaşındadır?

Erkin Koray kimdir?

Erkin Koray, Türk rock müziğinin öncülerinden ve değerli isimlerinden biridir. 24 Haziran 1941’de İstanbul’da doğdu. Türkiye’de ‘Türk Rock’ının Babası’ olarak tanınan Erkin Koray, hem müziğiyle hem de sahne performansıyla tanınan bir sanatçı.

Erkin Koray kaç yaşındaydı?

Doğu ve batı müziği alanındaki özgün eserleri ve eserleriyle birçok müzisyeni etkileyen ünlü sanatçı 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Cemalim, Türk halk müziği Nihansın Dideden, Kiskanirim gibi Anadolu rock tarzının en nadide eserlerini yorumlayarak seslendirdi. Köprü Geçti Gelin gibi eserleriyle modüler ve Türk Sanat Müziği.

Şaşkın (Ala Ain Moulayiteen) (Dabke), Estarabim, Garbage, Fesuphanallah gibi geniş kitlelerin beğenisini kazanan arabesk-rock kesimlerinin yanı sıra Aralar, Yağmur ve Rulers, Scorpion’s Eyes, Anger gibi psychedelic rock. .

haberdortdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu