Haber

Erdoğan’ın Hamas yorumu İsrail’i destekleyen İtalya’yı rahatsız etti: Bu sözler vahim, Türk büyükelçisini çağıracağız

Hamas7 Ekim sabahı başlatılan Aksa Sel operasyonuna yanıt veren, İsrail19 gün boyunca Gazze’yi bombalarken partisinin grup toplantısında bölgedeki gerginliğe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici ifadeler kullandı. HamasErdoğan, bunun terör örgütü olmadığını belirterek, ” Hamas“Topraklarını ve vatandaşlarını korumak için mücadele eden bir grup kurtuluş ve mücahittir” dedi.

HAMAS’IN YORUMLARI İTALYA’YI RAHAT ETTİ

Erdoğan’ın Hamas’ın Batı karşıtlığını ifade eden açıklaması İsrail’i destekleyen ülkeleri de rahatsız etti. İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini “ciddi” bulduğunu belirterek, “Bu sözler vahim. Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’den Türk büyükelçisini aramasını isteyeceğim.” Konunun muhatabı İsrail sessizliğini korurken, ilk tepkiyi verenin İtalya olması dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MI SÖYLEDİ?

Bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Filistin davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Hamas terör örgütü değil, topraklarını, vatanlarını korumaya çalışan bir özgürlük ve mücahit grubudur. Hayatım, Netanyahu denen bu adamın elini sıktım. Niyetimiz doğruydu, istismar yoktu. “İsrail’e gitme projemiz vardı, iptal ettik, gitmeyeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu