Haber

“Erdoğan tekrar aday olamaz” diyen Bahçeli’den 6 Tablo’ya sert sözler

mpGenel Lider Devlet Bahçeli, Amasya’da düzenlenen “Aziz Milletim Sıra Sizde” konulu açık hava mitinginde açıklamalarda bulundu.

“METİN HANGİ BÜYÜKELÇİ ODASINDA HAZIRLANDI?”

Bahçeli, konuşmasında 6’lı masanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili “Bir kez daha aday olunmaz” açıklamasına da atıfta bulunarak, “6’lı masanın 26 Ocak açıklamasında Sn. .Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına karşı çıkıldı.6’lı masaya bu fikri kim verdi?Cumhurbaşkanımızın adaylığına muhalefet metni hangi büyükelçi odasında hazırlandı.” dedi.

“ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI HUKUKİ VE YASALDIR”

Sözlerine devam eden Sayın Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı hukuka uygundur, hukuka uygundur ve ahlakidir. Bizim kararlılığımız rezalet ittifakının kaosa oyun oynamasından yanadır. Adayımız belli, kararımız belli. Cumhurbaşkanlığı adayımız sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“ARALARINDAKİ REKABET GARANTİSİ VAR”

6’lı masada aday çıkmadığına değinen Bahçeli, “Zillet ittifakının halen cumhurbaşkanı adayı yok. Aralarındaki rekabet iradelerine haciz getirdi. Sonuç bildirgesi diye yayınladıkları bir belgedir. rant ve siyaset dışı güç paylaşımındaki gerilimin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu