Haber

Edirne’de kara yangını: Huzurevi boşaltıldı

Edirne’de kara yangını: Huzurevi boşaltıldı

EDİRNE – Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan anız yangını büyüyerek yüzlerce dönüm araziyi etkiledi. Huzurevinde kalan yaşlılar dışarı çıkarılarak inanç alanına götürüldü.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde çıkan anız yangınında, rüzgarın etkisiyle büyüyen alevler yüzlerce metre ilerledi. Önlerine çıkan her şeyi küle çeviren alevler, ilçeye bağlı Demirtaş Mahallesi’ne kadar ilerledi. Buradaki huzur evinin bahçesine ilerleyen alevler nedeniyle huzurevinde yaşayan yaşlılar yangın tehlikesine karşı tahliye edildi. İlçeye bağlı Malkoç Köyü’ndeki tarlada çıkan yangında saman balyaları küle döndü.

Rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan yangında 750 dönüm arazi küle dönerken, ekiplerin saatlerce süren uğraşı sonucu kontrol altına alındı.

Ayrıca huzurevinin bahçesinde bulunan kümes hayvanları ve 7 kovan arı telef oldu. Uzunköprü itfaiyesinden 4 araç, Edirne itfaiyesinden 3 araç, Keşan itfaiyesinden 2 araç ve Havsa, Kırcasalih, Küplü ve Kırklareli itfaiyesinden 1’er araç. Öte yandan yangına 5 kova, 3 bekolu yükleyici, 9 tanker ve orman işletme müdürlüğüne bağlı araçlar katıldı.

tuzlukcu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu