Haber

Diyarbakır’da öğretmene şiddet: Saldırgan serbest bırakıldı

Diyarbakır Kayapınar Rıdvan Süer Ortaokulu’nda İstiklal Marşı’nın söylendiği törende Müdür Yardımcısı Abdullah Özpamuk, düzeni bozduğunu iddia ettiği öğrencisini uyardı.

Amida Haber’de yer alan habere göre; Öğrencinin ihbarı üzerine velisi okula geldi. Özpamuk ile tartışan veli, tartışmanın büyümesi üzerine Özpamuk’u darp etti. Şikayet üzerine gözaltına alınan veli, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şubesi’nden yapılan açıklamada saldırganın serbest bırakılması eleştirildi ve şu ifadelere yer verildi: “Şiddete karşı yasal ve yargısal değerlendirme (vaka çalışmasında saldırganın serbest bırakılması gibi) eylem için teşvik üretir.” . Söz konusu olayda saldırganın serbest bırakılmasına itirazımızı avukatımız aracılığıyla yaptık. Yıllardır beklediğimiz ‘Eğitim Çalışanlarına Yönelik Şiddet’ konusu yasal bir düzenlemeye bağlanamadı/bağlanamadı. Kâr, eğitim emekçilerine şiddet uygulayanlara kaldı. Hocamıza yönelik saldırıyı kınıyor, sistematik saldırılar karşısında yasal düzenlemelerin gerekliliğini bir kez daha vurguluyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu