Haber

Bosna Hersek İslam Birliği depremzedeler için 3,5 milyon euro topladı

Bosna Hersek İslam Birliği’nin başlattığı kampanyada, Türkiye ve Suriye’de 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar görenler için 3,5 milyon euro bağış toplandı.

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanlığı’nın Saraybosna’da düzenlediği basın toplantısında, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde zarar görenlere yönelik insani yardım çalışmaları anlatıldı.

Bosna Hersek İslam Birliği Devlet Başkanı Danışmanı Mustafa Prljaca, Türkiye’de yaşanan deprem haberini alır almaz camilerde yardım kampanyası düzenlenmesine karar verildiğini belirterek, bunun bir ekiple yapıldığını söyledi. eşi benzeri olmayan düzenleme

Halkın yardım kampanyasına büyük ilgi gösterdiğini belirten Prljaca, vatandaşların depremden etkilenenlere yardım etmesi için bilinçli hareket ettiğini söyledi.

Mustafa Prljaca, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Bosna Hersek’teki Türk kurumlarıyla da toplanan fonların nasıl dağıtılacağı konusunda görüşmelerde bulunduklarını bildirdi.

Bosna Hersek İslam Birliği Sosyal İşler Daire Başkanı İbrahim Malanoviç, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’deki duruma üzüldüklerini vurguladı.

Malanoviç, deprem haberiyle acilen toplandıklarını belirterek, İslam Birliği’nin sahadaki tüm teşkilatıyla koordinasyon halinde manevi, ailevi ve manevi bağlarıyla bağlı olduğu Türkiye ve Suriye halklarının yardımı için seferber edildiğini söyledi. dostane ilişkiler ve acılarında kendilerini unutmayanlar.

Bosna Hersek’te bir yardım kuruluşu olan Yardım Derneği’nin Türkiye’ye 20 tırlık yardım konvoyu gönderdiğini kaydeden İbrahim Malanoviç, yardım toplama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Malanoviç, İslam Birliği aracılığıyla 3.5 milyon Euro yardım toplandığı bilgisini paylaşarak, destek veren herkese teşekkür etti.

haberezine.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu