Teknoloji

Birisi Elon Musk’ı durdursun! Ünlü milyarder, Twitter’daki kıyıma devam ediyor!

Twitter’daki işten çıkartmalar duracak üzere görünmüyor. Alınan son haberlere nazaran Elon Musk, şirketin satış ve iştirak takımlarını maksat alacak yeni işten çıkarmalar yapmayı düşünüyor. Potansiyel kesintilerin ölçeği belgisiz, fakat çok sayıda olacağı düşünülüyor.

Cuma günü Musk’ın, Twitter’ın reklam satış lideri Robin Wheeler‘dan ve şirketin ortaklıklar şefi Maggie Suniewick‘ten daha fazla çalışanı işten çıkartmalarını istediği bildirilmişti. Wheeler bunu reddetti; sonuçta iki isim birden işten çıkarıldı.

Twitter artık bir bağlantı grubuna de sahip olmadığından ötürü, bu haberler hakkında rastgele bir açıklama yapmış değil. Şayet işten çıkartmalar devam ederse, mevcut iş gücü yaklaşık olarak yarıya inmiş olacak. Musk’un şirketi devralmasından sonra bağlantı takımının birçok işten çıkarılmış ve 1.200 kişi de zaten istifa etmişti. Twitter’ın bu halde çalışmaya nasıl devam edeceği merak ediliyor.

Halihazırda meseleler çıkmaya başladı bile. Cumartesi günü, birtakım kullanıcılar platformun otomatik telif hakkı ihtar sisteminin çalışmadığını fark etti. Bir mesaj dizisinde, bir Twitter kullanıcısı Süratli ve Öfkeli filimin The Fast and the Furious: Tokyo Drift kısmının tamamını yayınlandı. Husus yaklaşık bir gün boyunca açık kaldı ve Twitter sineması yayınlamaktan sorumlu hesabı askıya almadan evvel geniş çapta paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu