Haber

Bakan Özhaseki: Okullarımızda öğrencilerimize 3 milyon 700 bin kitabı ücretsiz veriyoruz (3)

KUR’AN KURSU AÇILIŞINA KATILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kocasinan ilçesinde Dorukhan Altuntaş Kur’an kursunun açılış törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, “Yaklaşık 100 yıl önce ecdadımızın kanı üzerine kurulan ülkemizin kuruluşunun 100. yılıdır. coşkuyla kutluyoruz. Bayrağımızı dalgalandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Ezanımız okunduğunda duygulanıyoruz. Bayrağımızı sonuna kadar indirmemeni, ezanımızı susturmamanı niyaz ediyoruz Rabbim. Heyecanlıyız. Bir yandan da Filistin’de olup bitenlere bakıyoruz ve yüreğimiz yanıyor. Dünya kurulduğundan bu yana pek çok savaş yaşandı. Ama hiçbir zaman bu kadar hain bir savaş yaşanmadı. Sadece kavga eden insanlar yok, kadınlara saldırıyor, anneleri öldürüyor, küçük bebekleri bombalamaya devam ediyorlar. Hastaneleri bombalıyorlar. O bebeklerimiz annelerinin, babalarının kollarında ölüyor. Ne yazık ki Siyonist katiller orada can almaya devam ediyor. Bu durum kalbimizi kırıyor dedi.

‘ELİMİZE ELİMİZDEN GELENİ GÖSTERMEZSENİZ BİZİ BURADA YAŞAMAZLAR’

Bakan Özhaseki, “Uluslararası hukuk diye bir şey var. Orada kurallar var. Birleşmiş Milletler (BM) adında bir konsey var.” Sayın Cumhurbaşkanımız, bir ay önce BM’ye gittiğimizde 200’e yakın ülke temsilcisine hitap ederek, ‘Dünya 5’ten büyüktür, daha adil bir dünya mümkün’ derken, bütün mazlum milletler alkışlıyordu. Zalimler de yere bakıyorlardı. Bugün bu coğrafyadayız. “Kendi silahımızı üretmezsek, her türlü kalkınma için elimizden geleni yapmazsak bizi burada yaşatmazlar. Bu coğrafyada yaşamanın tek şartı var, o da güçlü olmaktır” dedi.

Kur’an kursunun açılışının ardından Bakan Özhaseki, Kayseri Kent İçi Raylı Ulaşım Sistemi 5’inci Etap Talas Mevlana Mahallesi – Cumhuriyet Meydanı Hattının açılışına katıldı. Bakan Özhaseki ve beraberindekiler açılış töreninin ardından Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.

Furkan KAVUKLU- Özge Zeynep ARIK/ KAYSERİ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu