Haber

AFAD’ın Alım İhaleleri İptal Edildi: Nedeni ‘Pahalı’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 2 depremde 36 bin 187 vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem gerçeği çok acı bir şekilde hatırlanırken, AFAD’ın deprem sonrası müdahalesi tartışılıyor. EKAP’ta yer alan bilgiye göre, AFAD’ın sallama ile ilgili cihazların alımı için açtığı ihaleler “pahalı” olduğu gerekçesiyle iptal edildi.

AFAD, 16 Mayıs 2022 tarihinde Deprem Kayıt Cihazları ve Ekipmanları için ihale açtı. Bu ihale ile 10 adet 120 sn genişbant sismometre, 3 kanal tabanlı, 24 bit sismik sayısallaştırıcı gerçek zamanlı bilgi iletişim yazılımı ve 10 adet satın alınması planlandı. deprem gözlem istasyonu kabinleri ve ekipmanları.

Ancak ihale 23 Mayıs’ta iptal edildi. İptal ilişkisi, “Tüm teklifler, satın alma için ayrılan ödenek ve yaklaşık maliyetten çok daha yüksek” şeklinde açıklandı.

AFAD tarafından 10 Haziran 2022 tarihinde 25 adet beyin sarsıntısı ivmeölçer cihazı, 30 adet sarsıntı gözlem istasyonu kabini ve meclis hizmeti için yapılan ihale, kurumun yapısındaki değişiklik nedeniyle iptal edildi.

AFAD’ın 24 Ekim 2022 tarihli “Deprem Kayıt Cihazı ve Ekipmanları” ihalesinin, istekli olmadığı gerekçesiyle iptal edildiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu