Ekonomi

ABD Merkez Bankası Dijital Para Çıkarmaktan Uzak

ABD Merkez Bankası (Fed) Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, Fed’in kendi dijital para birimini çıkarma konusunda rastgele bir karardan “uzak” olduğunu ve ABD tarafından yetki verilmesi halinde bu konuda ilerleyeceklerini belirtti. Kongre.

Barr, Philadelphia Fed’in Yedinci Yıllık Fintech Konferansı’nda yaptığı konuşmada, yeni nesil ödeme teknolojisini ve bunun güvenli ve verimli bir ödeme sistemini desteklemek için nasıl kullanılabileceğini anlamak için çalıştıklarını belirtti.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ödeme sisteminin “omurgasını” destekleyebilecek veya mevcut ödeme sisteminde başka amaçlara yönelik yeni teknolojiler için geniş bir paydaş kitlesiyle buluşmaya ve temel araştırmalar yapmaya devam ettiklerini belirten Barr, şunları kaydetti: Fed’in CBDC araştırma programı şu anda sistem mimarisine odaklanıyor.

“İnceleme ve soruşturma, ödeme sistemi geliştirme açısından sonraki adımlara karar vermekten çok farklı ve biz bundan çok uzağız. Fed, CBDC yayınlama konusunda herhangi bir karar vermedi ve yalnızca açık destekle CBDC çıkarmaya devam edecek” Barr, yürütme organının yetkilendirilmesi ve Kongre’den yetki alınması gerektiğini söyledi. İfadelerini kullandı.

haber-yenipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu