Haber

4 yıl önce yaralı halde bulunan Tigyy, fakültenin maskotu oldu

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesinde 4 yıl önce yaralı halde bulunan Tigyy isimli kedi, fakültenin maskotu oldu. Müzik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oya Levendoğlu, “Öğrencilerimden korkanlar oldu ama onları geçtiler, Tigyy’yi çok seviyorlar” dedi.

ERÜ Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesinde 4 yıl önce vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmış kedi bulundu. Müzik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oya Levendoğlu, bölüm sekreteri Adile Karslı ve fakülte yönetimi, kedinin tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Tigyy isimli kedi o günden sonra fakülteden ayrılmadı. Fakültenin maskotu Tigyy, öğrencilerin müzik eğitimi aldığı sınıflarda dolaşıyor.

Tigyy’yi beslemeye özen gösterdiklerini belirten Müzik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oya Levendoğlu, “Bir sabah bölüm sekreterimiz Adile Hanım elinde yaralı, perişan ve ölmek üzere olan bir kedi ile odama geldi. aç ve yaralı hayvanları beslemeye çalışırken tedavi ettirmeye çalışıyoruz hiç unutmuyorum bebek arabasının içinde elimi tuttu ‘bu kediye sahip çıkacağız düzeleceğiz’ dedim. .’ Başta tepki gösteren hocalarım da oldu ama alıştılar.Bakım sürecinde benim odamda yaşamak zorunda kaldılar.Öğrencilerimden korkanlar oldu ama artık bu endişeyi aştılar ve onun yerine sevmeyi seçtiler. Şimdi Tigyy’yi çok seviyorlar. Tigyy girmek istediği sınıfın kapısını çalıyor. Derste “Öğretmen olan öğretmenler Tigyy’yi zaten biliyor. Kapıyı açıyorlar, içeri giriyorlar, dolaşıyorlar, çıkmak isteyince kapıya gelip miyavlıyor” dedi.

Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Ayna İsababayeva, “Tigyy’yi aramızda görmekten çok memnunuz. Çünkü bizi ve öğrencileri çok rahatlatıyor. Sınavlara bile giriyor. Öğrencilerin stresini atıyor. Okula girerken ve çıkarken Tigyy bizi selamlıyor. sofralarımıza geliyor ve bana yardım ediyor. Çünkü Tigyy burada bizimle. Çok mutluyuz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu